K
AAA
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
Biuletyn Informacji Publicznej TBS Głogów Sp. z o.o.
Biuletyn Informacji Publicznej TBS Głogów Sp. z o.o.
BIP.gov.pl

  Instrukcja korzystania z BIP

  Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

  Uwarunkowania prawne

  Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

  Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (w nagłówku strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem www.bip.gov.pl, ustawienia ułatwiające dla osób niepełnosprawnych, wyszukiwarkę oraz logo podmiotu prowadzącego BIP.

  2. Menu nawigacji (poniżej Menu górnego) wskazującego użytkownikowi aktualną pozycję na stronie, tzw. ścieżki okruszków znajdującej się po frazie jesteś tutaj:. Po kliknięciu w link strona główna w tym menu powoduje powrót do strony głównej BIP podmiotu.

  3. Menu przedmiotowego i podmiotowego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony, w tym do Spisu Podmiotów.

  4. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotów, artykuły, treści dokumentów i ogłoszeń itp.

  5. Menu dolnego (w stopce strony) zawierającego statystykę odwiedzin, Instrukcję korzystania z BIP, Oświadczenie o dostępności strony BIP, informację o Redakcji BIP, Kontakt oraz Mapę Strony.

  Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP.

  Zamieszczone na stronie dane podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP oraz artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli

  1. tytułem zasobu,

  2. czasem wytworzenia zasobu,

  3. tożsamością osoby wytwarzającej zasób,

  4. tożsamością osoby odpowiadającej treść zasobu,

  5. rejestrem wprowadzonych zmian,

  6. statystyką wyświetleń zasobu.

  Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się w górnej części serwisu. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk ">>".

  Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę zmiana kontrastu (w nagłówku strony po lewej stronie). Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonki czcionka duża lub czcionka średnia.

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: Bartosz Muszyński
  Publikacja dnia: 18.03.2015
  Podpisał: Bartosz Muszyński
  Dokument z dnia: 18.03.2015
  Dokument oglądany razy: 1980
Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Głogów